Penis Cerrahileri

Ürolojide Başarı Ekip İşidir...
Penis Cerrahileri

Penis Cerrahileri

Penis sağlığı, erkek sağlığı ve kendine güveni ile aynı anlama gelmektedir. Erkeklerin %65’i penisinden memnun olmamaktadır. Ana sıkıntılar sertleşme bozukluğu, penis eğriliği, penis boyunun kısalığı ve inceliği, peyronie plağı oluşumudur. 

Sertleşme bozukluğu; ilaç tedavileri, ESWT tedavisi,  penis içi enjeksiyon tedavileri ve penis protezi cerrahisi gibi yöntemlerle başarı ile tedavi edilebilmektedir.

Penis eğriliğinin tedavisi cerrahi olarak mümkündür. Özellikle cinsel birleşmede veya idrar yapmada güçlük çeken hastalarda cerrahi tedavi geciktirilmemelidir. 

Penis boyu kısalığında, suspansuar ligamanın kısmi kesilmesi ve cilde uygulanan özel bir cerrahi teknik ile 2 ile 5 cm arasında uzama sağlanabilmektedir. Aynı şekilde penisini ince bulan hastalar için de penis kalınlaştırma seçeneği bulunmaktadır. Penis cildi içine Hyalüronik asit veya kişinin kendi karın yağının özel işlemlerden geçirilerek enjekte edilmesi ile, peniste 2 katına kadar bir kalınlaşma sağlanmaktadır. 

Tüm bu cerrahiler sonrasında 1 gece hastane yatışı sonrasında, kişi günlük yaşamına dönebilmektedir. 4-6 hafta sonra da cinsel yaşamı başlamaktadır. Penis estetiğinde hiçbir ilaç tedavisi bulunmamakta ve internette rastlanılan tedavilerin hiçbirinin gerçek olmadığı, akıldan çıkarılmamalıdır.